توی این پست میخوایم در مورد خواص تخم شربتی صحبت کنیم.
قبلش باید بدونید دانه چیا، تخم ریحان و تخم شربتی ۳ تا دونه گیاهی متفاوتن که اکثرا باهم اشتباه گرفته میشن و به خاطر همین خواص اشتباهی به هر کدوم نسبت داده میشه.
میریم سراغ اینکه تفاوت چیا با تخم شربتی و تخم ریحان به صورت فیزیکی چیه؟


دانه های تخم شربتی ریزتر و سیاه براق است. بلافاصله بعد از اینکه در آب ریخته می شود لعابدار شده و رنگش متمایل به خاکستری می‌شود.
دانه های تخم ریحان درشت تر و سیاه مات است. بلافاصله بعد از اینکه در آب ریخته می شود لعابدار شده و رنگش متمایل به خاکستری می‌شود.
دانه چیا بیضی شکل است. رنگ آن اکثراً قهوی ای تیره رگه دار است. وقتی در آب ریخته می شود به تدریج لعابدار می شود.
چیا حتی در رنگهای خاکستری، سفید و سیاه نیز موجود است. دانه چیا به خودی خود طعم و مزه خاصی ندارد و به راحتی در غذاها می توان استفاده کرد
هر کدوم از این دانه ها، خواص و ارزش غذایی خاص خودشون رو دارند و هر کدوم به تنهایی مفید هستند.

از مزایای تخم شربتی آهن بالای آن است در حالیکه دانه چیا منبع گیاهی امگا ۳ هست.
فیبر موجود در دانه های خیس خورده ی تخم شربتی اثر ملین دارد که باعث تمیز کردن معده و افزایش حرکت روده شده و به درمان یبوست کمک می کنند و از این جهت ممکن هست برای برخی از افراد مصرف کننده باعث کاهش وزن هم بشه.
تخم شربتی با دفع مواد زائد بدن از طریق روده‌ها به عملکرد خوب آن‌ها کمک می‌کند.
تخم شربتی به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و فلاوئوئید های موجود در آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و به پیشگیری و درمان سرماخوردگی، سرفه و آسم کمک می کند.
ژل یا لعاب تخم شربتی ۴.۸۶٪ رطوبت در خود دارد. ژل آن می‌تواند ۴ برابر بیش‌تر از دانه‌های خیس نخورده آب در خود نگه دارد. این امر باعث می‌شود تخم شربتی منبعی عالی برای آبرسانی بدن و رفع عطش باشد.

اگر جایی دیدید هزارو یک خواص برای تخم شربتی نوشته شده آگاه باشید که نویسنده خواص هر ۳ تا گیاهی که شبیه به هم هستند (دانه چیا، تخم ریحان و تخم شربتی) رو به تخم شربتی نسبت داده?

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.